X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...
Nowoczesny nowojorski styl: poznaj zegarki Calvin Klein

Nowoczesny nowojorski styl: poznaj zegarki Calvin Klein

Kiedy w latach 60. ubiegłego wieku Calvin Klein rozpoczynał karierę, jego nazwisko kojarzyli jedynie nieliczni. Utalentowany, pewny siebie i konsekwentny w dążeniu do celu szybko zbudował modowe imperium. Dziś cały świat wie, kim jest Calvin Klein. Dżinsy, koszulki, bluzy, bieliznę oraz zegarki sygnowane nazwiskiem tego projektanta noszą miłośnicy dobrego stylu od Europy po Australię. Poznaj historię nowojorskiego domu mody i garść zegarkowych inspiracji prosto z butiku SWISS!

Zegarki Calvin Klein – klasa premium wśród dodatków

Swoją autorską markę założył, mając niespełna 26 lat, a pierwsze duże zamówienie pozyskał... przypadkiem! Calvin Klein od zawsze wiedział, czego chciał. A gdy już czegoś chciał, konsekwentnie do tego dążył – opowiada sam o sobie w wywiadach. Od ponad 40 lat jego ubrania oraz dodatki są synonimem jakości premium i najlepszego stylu. Jaka historia kryje się za logo nowojorskiego domu mody?

Calvin Klein: krawiec z pasją

Są tacy, którzy próbują w życiu wielu rzeczy i długo szukają najlepszej ścieżki dla siebie. Są i tacy, którzy już od dziecka wiedzą dokładnie, co chcieliby robić. Właśnie do tej drugiej grupy zaliczał się Calvin Klein. Rodzice zachęcali go do rozwijania umiejętności krawieckich, które podobno miał od małego. Tym też sposobem, podczas gdy w liceum większość kolegów wybiera karierę sportową albo teoretyczne studia, Calvin trafia na prestiżowy Fashion Institute of Technology, który kończy w 1963 roku.

Z natury odważny i pewny siebie błyskawicznie wstrzela się w realia rynku mody i szybko odnajduje w branży. Zaczyna skromnie, bo od bycia wysłannikiem właściciela modowego przedsiębiorstwa. Jego pierwsza praca polega nie na projektowaniu własnych kolekcji, a na szkicowaniu sylwetek z najlepszych paryskich pokazów, co w tamtych czasach było na amerykańskim rynku modowym powszechną praktyką. Jednak w głębi duszy Calvin czuje się artystą i chce czegoś więcej. Nie zagrzewa więc długo miejsca w swojej pierwszej pracy. Gdy tylko nie dostaje podwyżki, bez żalu zamyka za sobą ten etap kariery. Nie rezygnuje jednak z marzeń. Wręcz przeciwnie – zaledwie kilka lat później staje się jednym z największych graczy na amerykańskim rynku mody...

Marka Calvin Klein w historii mody

Dzięki wsparciu finansowemu kolegi, a następnie wspólnika Barry’ego Schwartza Calvinowi udaje się uzbierać kapitał potrzebny na rozkręcenie biznesu. W roku 1968 zakłada firmę, którą nazywa własnym nazwiskiem. Nie porywa się od razu na stworzenie pełnej linii ubrań. Debiutuje spokojnie, z jednym produktem. Krótko potem premierę ma pierwszy płaszcz – minimalistyczny trencz. Debiutancki projekt jest na tyle dobry, że zachwyca grubą rybę nowojorskiego świata mody. Kupiec nieistniejącego już dziś domu handlowego Bonwit Teller nie zastanawia się długo i składa zamówienie na niebagatelną kwotę 50 tysięcy dolarów. W tym miejscu opowieści trzeba wspomnieć, że podobno kupiec Bonwita Tellera do pracowni Kleina trafił przypadkiem – po tym jak... wysiadł z windy na niewłaściwym piętrze! Ten oto szczęśliwy traf staje się punktem zwrotnym w karierze marki.

Rok później, Calvin Klein jest już twarzą Vogue’a. Dwa lata od debiutu organizuje swój premierowy pokaz. Od tej pory ubrania z jego metką lądują regularnie na łamach miesięcznika Vogue. W 1973 roku projektant zostaje najmłodszym w historii laureatem nagrody Coty American Fashion Critics’ Award. Nie jest to jednorazowy sukces, bo nagrodę w plebiscycie Coty Awards otrzymuje także rok oraz dwa lata później. Wraz z nadejściem kolorowych lat 80. powstaje marka Calvin Klein, jaką znamy dzisiaj. W przeciwieństwie do innych twarzy ze świata mody, Kleina nigdy nie kojarzono z konkretnym, flagowym projektem. Wręcz przeciwnie: już w latach 70. marka zaoferowała swoją pierwszą minimalistyczną linię ready-to-wear. W portfolio pojawia się wtedy moda codzienno-sportowa, a także pierwsze propozycje bielizny. Równie ważna, co sam design, staje się strategia marketingowa. Nowojorski dom mody zasłynął m.in. właśnie odważnym marketingiem. Kampanie miały wzbudzać kontrowersje i emocje. Zaskakiwać, a zarazem zaciekawiać. Słynny billboard z Kate Moss, która dzięki współpracy z Kleinem staje się ikoną popkultury, przeszedł do historii reklamy.

Obecnie patrząc czysto biznesowo, Calvin Klein z założoną przez siebie firmą nie ma już nic wspólnego. W 2002 roku całość udziałów kupuje Phillips-Van-Heusen. W 2016 dyrektorem kreatywnym marki zostaje Raf Simons – jeden z najbardziej utalentowanych i uznanych na świecie projektantów. Przez kilka lat swojej pracy dla marki odmładza jej wizerunek. Decyduje się na kompletną rearanżację wnętrza butiku przy Madison Avenue, jednak to dopiero preludium do zmian. Simons szybko żegna się ze starym logo na rzecz wielkich, smukłych liter. Na podobny zabieg zdecydowały się wcześniej inne znane domy mody, takie jak Diane von Furstenberg czy Yves Saint Laurent. To jeszcze nie koniec. Nowy dyrektor kreatywny zmienia nazwę linii ready-to-wear oraz stawia na wspólne pokazy kolekcji męskiej i damskiej, co okazuje się strzałem w dziesiątkę. W 2020 roku świat obiega wiadomość, że Raf Simons znów zmienia ścieżkę kariery. Mimo tak licznych zmian wzornictwo marki od lat pozostaje stałe. W lookbookach królują: 

  • bazujące na prostej linii sylwetki, 

  • jedwabne, bieliźniane sukienki,

  • garnitury oversize,

  • miękkie, otulające dzianiny w monochromatycznych kolorach.

Projektanci tego domu mody w dalszym ciągu starają się wyprzedzać trendy o krok. Swoją artystyczną wizję prowadzą dokładnie w tym kierunku, co twórca marki Calvin Klein – podkreślają.

Co wyróżnia zegarki Calvin Klein?

Historia zegarków Calvin Klein rozpoczyna się nieco później niż historia samego domu mody, bo w 1997 roku. To właśnie wtedy rodzi się pomysł na stworzenie nowego typu zegarka. Tzw. designer watch ma być nie tylko funkcjonalnym gadżetem, ale przede wszystkim modnym dodatkiem do stylizacji. Niedługo potem w ramach współpracy ze Swatch Group – liderem na szwajcarskim rynku zegarmistrzowskim – powstaje pierwsza linia zegarków fashion. Zegarki Calvin Klein wyróżniają niezawodne mechanizmy, materiały z półki premium oraz nowoczesny design. Zresztą, sami zobaczcie!

Damski zegarek Calvin Klein Timeless Mesh 25200006

Sukces nowojorskiego domu mody leży m.in. w otwartości na nowe. Twórca marki od zawsze lubił eksperymentować. Jednak nie tylko on! Gdy tylko za sterami staje Raf Simons, wizerunek marki przechodzi niemałą metamorfozę. Sterling Ruby – malarz i rzeźbiarz związany z domem mody Kleina – przeprowadza całkowitą renowację flagowego butiku przy Madison Avenue. Butikowa przestrzeń zaskakuje od teraz słonecznym kolorem ścian i gigantycznymi rusztowaniami. Artystyczny, nieco industrialny design tego miejsca doskonale oddaje nową wizję marki, podobnie jak zegarek Calvin Klein Timeless Mesh 25200006! Genialną tarczę inspirowaną patchworkiem projektanci zestawili tutaj z drobną bransoletą mesh. Lubicie takie duety? Bo my bardzo! Kolorystycznie wszystko idealnie ze sobą współgra. W projekcie królują odcienie beżu, piasku i różowego złota. Komu spodoba się taki zegarek? Z pewnością kobietom, które lubią bawić się modą, odważnie miksują style, a jednocześnie czują piękno prostoty. 

25200006

Damski zegarek Calvin Klein Iconic Mesh 25200033

Ubrania oraz dodatki marki Calvin Klein przekonują do siebie nie tylko artyzmem, ale i maksymalnym minimalizmem. W efekcie poszczególne elementy można łączyć ze sobą na tysiące sposobów. Jeśli od zegarka oczekujesz, że zgra się z większością Twoich codziennych i eleganckich outfitów, koniecznie rzuć okiem na Iconic Mesh 25200033. Pod szkłem mineralnym zobaczysz tu jedynie monogram marki. Żadnych indeksów ani dodatkowych funkcji. Kopertę i tym razem zawieszono na bransolecie typu mesh. Projekt utrzymano w stonowanej bieli oraz srebrze. Zegarek na meshu to bardzo wygodne rozwiązanie. Stalowa plecionka jest lekka, świetnie leży na ręce, a długość takiego paska da się łatwo regulować. Zegarek doskonale wypada solo, jak również w duetach z biżuterią.

25200033

Męski zegarek Calvin Klein Modern Mesh 25200051

Nie ma butów, które pasują na wszystkie okazje. Z zegarkiem jest trochę inaczej. Oczywiście i tutaj są mniej lub bardziej uniwersalne modele, a wśród tych ostatnich m.in. zegarek Calvin Klein Modern Mesh 25200051. Nonszalancki, na skórzanym pasku – trochę klasyczny, trochę vintage – zda egzamin w każdej męskiej stylizacji. Nam skradł serca zaskakującą fakturą tarczy oraz fantastyczną kolorystyką z przewagą szarości i brązów. Smukła koperta spokojnie zmieści się pod mankietem eleganckiej koszuli. Zegarek sprawdzi się więc zarówno jako model casualowy, jak i garniturowy. 

25200051

Męski zegarek Calvin Klein Iconic Bracelet 25200036

Skórzany pasek czy stalowa bransoleta – to jeden z najczęstszych dylematów, jakie pojawiają się przy wyborze zegarka. W obiegowej opinii zegarki na pasku uchodzą za najbardziej uniwersalne. Jednak umiejętnie dobrany zegarek na klasycznej bransolecie wypada w formalnej stylizacji równie dobrze. Iconic Bracelet 25200036 jest tego najlepszym przykładem. Zegarek w całości utrzymano w jasnych i stalowych szarościach. Kopertę zawieszono na masywnej bransolecie. Powierzchnię cyferblatu wykończono modnym szlifem słonecznym. Na tarczy są minimalistyczne liniowe indeksy. I to wszystko, bo naprawdę nie trzeba tutaj dodawać nic więcej!

25200036

Męski zegarek Calvin Klein Modern Multi 25200114

Czerń była, jest i będzie ponad trendami. Projektanci z domu mody Calvin Klein są podobnego zdania. Wśród zegarkowych propozycji nie brakuje monochromatycznych projektów all-black takich jak Modern Multi 25200114. Ten minimalistyczny zegarek męski na skórzanym pasku uzupełniono o kilka praktycznych detali. Na tarczy znajdziesz dodatkowo wskaźnik czasu 24-godzinnego oraz subtarcze multidatownika.

Siłą napędową wszystkich zegarków z dzisiejszego zestawienia są precyzyjne mechanizmy kwarcowe. To rozwiązanie bezawaryjne i wygodne. Zegarek z tego typu napędem nie wymaga ręcznego nakręcania, a jego serwisowanie ogranicza się najczęściej do wymiany baterii raz na kilka lat. Tarcze pokrywa odporne na stłuczenia szkło mineralne. Pasek wykonano z miękkich skór, koperty oraz bransolety – z hipoalergicznej stali szlachetnej.

25200114

Ponadczasowe i uniwersalne? To muszą być zegarki Calvin Klein!

Zegarek na rękę to funkcjonalny gadżet, modny dodatek do stylizacji, a przy okazji świetny sposób, aby pokazać światu kawałek siebie. Wybierz więc taki, który naprawdę Ci się podoba. Jeśli zależy Ci na ponadczasowym modelu, który zgra się z całą zawartością Twojej szafy, zegarki Calvin Klein są jedną z ciekawszych opcji. Sprawdź nowości w butiku SWISS i wybierz coś dla siebie!