X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...

  • Trwa ładowanie...
Różne oblicza szarości w zegarkach Calvin Klein – sprawdź nasze propozycje

Różne oblicza szarości w zegarkach Calvin Klein – sprawdź nasze propozycje

Szarości są uniwersalne, praktyczne, ponadczasowe. Doskonale sprawdzają się w bazie stylizacji, ale i w dodatkach. O tym, że szary zegarek to ponadczasowy dodatek, niezmiennie przypomina marka Calvin Klein w każdej kolejnej kolekcji. Na tarczach, paskach i bransoletach pojawiają się raz te najjaśniejsze, innym razem tak intensywne i głębokie, że prawie czarne. Znajdź odcień szarego, który najbardziej pasuje do ciebie!

Stabilność i spokój – dlaczego warto otoczyć się szarościami

Są kolory, które schodzą z wybiegów po sezonie i takie, które trwają od dekad. Wśród tych ostatnich obok czerni, bieli i denimu znajduje się szary. Czy warto otaczać się szarościami? To pytanie, na które musisz odpowiedzieć sobie sam(a). Konkretne kolory, ale też ich odcienie wpływają na nasze samopoczucie. Mogą wywoływać poczucie szczęścia, bezpieczeństwa, dodawać energii lub wręcz przeciwnie – relaksować. Według psychologów kolory mówią też co nieco o ludziach, którzy się z nimi identyfikują. Warto więc sięgać po te, które w danym momencie życia najbardziej nam odpowiadają.

Szary to kolor modny, ale też nieco niedoceniany. Niesłusznie, bo szarości mają moc. Wystarczy spojrzeć na nie z perspektywy natury. Szare są skały, kamieniste plaże, góry. Szary to więc stabilność, coś trwałego, czego można się trzymać. To także opowieść o wewnętrznej sile i równowadze. Plasują się pomiędzy czernią a bielą, lecz rzadko są dokładnie pośrodku. Czasami bliżej im do białego, innym razem są prawie czarne. Symbolizują więc naturalny balans, dynamiczną równowagę, ale też otwartość na zmiany. 

Calvin Klein: prekursor „cichego luksusu”

Przekopując się przez archiwalne zdjęcia z pokazów Calvina Kleina z lat 90., widać wyraźnie, że to, co dziś określamy cichym luksusem, było już w modzie trzy dekady temu. W latach 90. to w kolekcjach Kleina nowojorski minimalizm wybrzmiewał chyba najgłośniej. Jego maksymalnie minimalistyczny styl bazował (i do dziś bazuje) na prostych sylwetkach oraz ciekawych detalach. Oversizowe fasony często dosłownie wyjęte były z męskiej szafy, a luksus definiowany był nie przez cenę, a jakość.

Proste dżinsy w duetach z obszernymi koszulami, topy z prążkowanej dzianiny z narzuconą na wierzch nieco za dużą marynarką, slip dress na cienkich ramiączkach czy kultowe już dziś dżinsowe total looki inspirują kolejne pokolenia projektantów. Również luźne garnitury, które nie tak dawno po raz kolejny zagościły na wybiegach, nawiązują do tych zaprezentowanych przez Kleina w 1994 roku. I mimo to wcale nie wydają się staroświeckie. Bo minimalizm nie ma daty ważności. Marka Calvin Klein to niezmiennie synonim nonszalanckiego nowojorskiego stylu. Doskonałe połączenie elegancji z wielkomiejskim luzem. Jak wszystko się zaczęło? 

Odkryj historię amerykańskiego domu mody

Podobno Calvin Klein od zawsze wiedział, że chce projektować. Po szkole trafia na Fashion Institute of Technology, który kończy w 1963 roku. Utalentowany i pewny siebie doskonale wie, czego chce. Swoją karierę w branży modowej zaczyna od szkicowania sylwetek z paryskich pokazów. Przełom przynosi rok 1968., kiedy wraz ze wspólnikiem zakłada firmę Calvin Klein Ltd. Nie zaczyna od pełnego ready-to-wear, lecz stawia na linię minimalistycznych trenczy. Projekty zachwycają dużego gracza ówczesnego świata mody. Jeśli wierzyć pogłoskom do pracowni Kleina trafił on przypadkiem, bo wysiadł z windy na niewłaściwym piętrze. Jeśli tak właśnie było, to ten przypadek był szczęśliwym zbiegiem okoliczności i początkiem dobrej passy.

Rok później Calvin Klein ma już na koncie okładkę dla Vogue’a, a w roku 1970 odbywa się pierwszy pokaz. Niebawem nazwisko Klein zna cały Nowy Jork. Od tej pory jego projekty regularnie lądują na łamach Vogue’a. W 1973, a także w dwóch kolejnych latach, zostaje laureatem nagrody Coty American. Na początku lat 70. marka oferuje już pełnowymiarową linię ready-to-wear. Poszczególne ubrania daje się ze sobą zestawiać w różnych konfiguracjach. Nie trzeba długo czekać, a kolekcję uzupełnia odzież casualowo-sportowa i bielizna. W latach 80. marka jako pierwsza stawia na budzące emocje, sensualne i często kontrowersyjne kampanie reklamowe. W kolejnej dekadzie do ubrań dołącza biżuteria oraz zegarki.

W czerwcu 2024 roku za sterami domu mody Calvina Kleina stanęła Veronica Leoni. Doświadczenie zbierała u Jil Sander i Celine. Projektantka jest pierwszą w historii marki kobietą na stanowisku dyrektorki kreatywnej. 

zegarek-meski

Kolekcje, którymi Calvin Klein podbił świat mody

W latach 70. i 80. marka znana była przede wszystkim z projektów dżinsów i bielizny. W latach 90. hitem były małe czarne slip dress na ramiączkach spaghetti, białe koszule i garnitury. Wraz z nastaniem nowego milenium do linii ready-to-wear dołączyły ubrania w stylu, który dziś określilibyśmy jako athleisure.

Lata 80. i 90. to moment, kiedy wykrystalizowała się marka Calvin Klein, jaką znamy dziś. Podczas gdy wielu projektantów kojarzono z konkretnym typem projektów, Klein poszedł w innym kierunku. Jako jeden z pierwszych postawił na całokształt, pełną linię ready-to-wear. Maksymalny minimalizm i monochromatyzm skutecznie przeciwstawiał się barwnej, nieco kiczowatej modzie tamtego okresu. Stał się przy okazji nową definicją power dressingu. Proste kroje, bieliźniane sukienki i oversizowe garnitury podbiły świat mody. Potem przyszedł czas na miękkie dzianiny.

Z kolekcji bardziej współczesnych hitem stały się projekty Rafa Simonsa – minimalistyczne, lecz z amerykańskimi akcentami. Kultowe okazały się m.in. dżinsowe kombinezony i kowbojki niczym z westernu. Drugą młodość dostały też garnitury inspirowane latami 70. W sezonie wiosna-lato 2018 motywem przewodnim stała się popkultura, a w roku kolejnym – sukienki rodem z lat 60., przeskalowane wełniane marynarki i dekadenckie printy.

Od 2002 roku Calvin Klein ze swoją marką nie ma już nic wspólnego. Mimo to nowojorski dom mody niezmiennie prowadzi swoją artystyczną wizję w podobnym kierunku. Wszystkie projekty – od linii ready-to-wear, po biżuterię i zegarki – tworzą spójną całość. Marka Calvin Klein doskonale przewiduje, w jaki sposób potrzeby młodych ludzi zmienią się za jakiś czas.

Poznaj najmodniejsze zegarki fashion Calvin Klein

Jeśli chodzi o biżuterię i zegarki, w kolekcji czekają przede wszystkim klasyczne, ponadczasowe projekty. Forma jest prosta, regularna, często jednak przełamuje ją ciekawa faktura, nieoczywisty kolor albo awangardowy wzór. Oto kilka damskich i męskich zegarków, które są proste, a jednak mają coś w sobie!

Zegarek damski Calvin Klein 25100033

W formie jest minimalistyczny, nowoczesny, awangardowy. Zegarek damski Calvin Klein 25100033 sprawi, że prosta, letnia sukienka lub set koszula i szorty zyskają nonszalancki charakter. Idealnie okrągła koperta ma wyraźnie zaznaczone uszy. Bransoleta typu mesh wyróżnia się oryginalną, prążkowaną strukturą. Tarcza jest maksymalnie prosta, bez oznaczeń. Dzięki poprzecznie prążkowanej fakturze jest wizualnym przedłużeniem bransolety.

25100033

Zegarek damski Calvin Klein 25100022

Od lat nowojorski dom mody pokazuje, że prostota nie jest nudna, a zegarek damski Calvin Klein 25100022 to jeden z wielu tego przykładów. Mocowany na bransolecie, z mocno zaznaczoną kopertą i dynamiczną tarczą będzie ponadczasowym, lecz pełnym indywidualizmu akcentem. Stonowana kolorystyka w odcieniach srebra i szarości jest wyjątkowo plastyczna. Dopasuje się do monochromatycznych total looków, wzorzystych sukienek i damskich garniturów. Polubi się też ze srebrną biżuterią.

25100022

Zegarek damski Calvin Klein 25100006

Bransoleta mesh, tarcza – obie w odcieniach srebra – a do tego koperta w kolorze różowego złota. Co myślisz o takim połączeniu kolorów? Jak dla nas, zegarek Calvin Klein 25100006 to idealna biżuteria na co dzień, ale też na wieczór – zwłaszcza jeśli nie lubisz mocnych biżuteryjnych akcentów. Cyferblat wykończono szlifem słonecznym, a jego powierzchnia w świetle subtelnie się mieni. Kopertę ozdobiono kryształkami. Zegarek możesz nosić zarówno jako jedyny dodatek, jak i dobrać do niego coś jeszcze. Srebrną bransoletkę? Kolczyki? A może pierścionek z białym kamieniem?

Każdy z powyższych zegarków damskich ma kopertę i bransoletę wykonaną z hipoalergicznej stali szlachetnej. Szkło mineralne na tarczy jest odporne na stłuczenia, a wodoszczelność 3 ATM (30 metrów) chroni mechanizm w razie przypadkowego zachlapania. Czas w każdym z modeli odmierza zasilany baterią mechanizm kwarcowy.

25100006

Zegarek męski Calvin Klein 25300009

Przegląd kolekcji męskiej otwiera Calvin Klein 25300009. Ten męski zegarek pokazuje, że prostota świetnie czuje się w towarzystwie awangardy. Monochromatyczny projekt w kolorze stali przełamuje nowoczesna, logowana tarcza. Jeśli nie liczyć logotypu i wskazówek, na tarczy nie ma żadnych innych oznaczeń. Wielkomiejski charakter zegarka dodatkowo podkręca dość szeroki bezel koperty. W kopercie pracuje precyzyjny mechanizm kwarcowy, tarczę chroni szkło mineralne odporne na stłuczenia. Wodoszczelność koperty wynosi 3 ATM.

25300009

Zegarek męski Calvin Klein 25200459

Calvin Klein 25200459 to klasyczny męski zegarek na bransolecie. Masywna koperta, szeroka bransoleta i czarna tarcza z totalizatorami sprawia, że ten zegarek nie pozostanie niezauważony. Świetnie wpisuje się w casualowy i sportowy styl. Sprawdzi się też w zestawach smart casual ze sportowym garniturem. Dodatkowe subtarcze wskazują kolejno dzień tygodnia, miesiąca i czas 24H. Kontrastowe, białe indeksy i precyzyjna podziałka minutowa sprawiają, że tarcza jest doskonale czytelna. Parametry techniczne zegarka wyglądają dokładnie tak, jak w poprzednim modelu.

25200459

Zegarek męski Calvin Klein 25200458

Na koniec po raz kolejny coś dla tych, którzy stawiają na szary monochromatyzm. Tym razem idziemy w ciemne grafitowe tony. Calvin Klein 25200458 to współczesna odsłona minimalizmu lat 90. Zegarek jest prosty w formie, monochromatyczny, mocowany na bransolecie w stylu vintage. Oczywiście nie mogło zabraknąć designerskiego akcentu. Tym razem padło na wskazówki. Zegarek świetnie uzupełni codzienne i oficjalne outfity. Koperta w tym modelu nie ma klasycznych uszu. Mocowanie bransolety skonstruowane jest w taki sposób, że zegarek nie odstaje od nadgarstka. Bez problemu zmieści się pod mankietem koszuli.

25200458

Postaw na zegarki fashion ze sklepu SWISS

Mogą być minimalistyczne, biżuteryjne, sportowe, awangardowe. Nowoczesne lub w stylu vintage. Zegarki fashion mają przeróżne oblicza. Z pewnością znajdziesz wśród nich taki, który najlepiej podkreśli twój charakter. Zegarki z najnowszych i archiwalnych kolekcji od Calvin Klein oraz innych topowych marek znajdziesz w SWISS – sprawdź!