Zegarki Tissot
Zegarek Tissot – bogata historia i najwyższa jakość
Działalność firmy Tissot można śledzić już od 1853 roku. W tamtym czasie Charles-Emile Tissot wraz z ojcem stworzyli swoją pierwszą wytwórnię zegarków. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w cztero piętrowej kamienicy zarazem rezydencji Tissotów W 1884 firma stworzyła pierwszy zegarek z wychwytem kotwicowym, który otrzymał nagrodę w kategorii Chronometry Klasy B. W XIX wieku w firmie wytwarzano małe części do zegarków, małe części zamienne, narzędzia, klucze, a nawet spinki do krawatów. W roku 1908 Tissot otrzymał kolejną nagrodę za regulowania balansów. W 1911 firma podjęła się produkcji zegarków Tissot damskich na rękę. W 1916 roku firma przeszła prawdziwą rewolucję poprzez zatrudnienie bardziej wykwalifikowanego personelu oraz zakupienie nowoczesnych maszyn. W ciągu kolejnych czterech lat komponenty mechanizmu były całkowicie wymienne by dwa lata później firma wprowadziła do masowej produkcji koperty, które tak jak pozostałe części wytwarzane były w ich zakładach. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków Tissot tamtych lat to charakterystycznych modeli „Banana”. Koperta tego zegarka została wygięta tak by dopasować się do ręki i to właśnie od charakterystycznego zakrzywienia wzięła się nazwa modelu. Tissot by dotrzeć do wszystkich swoich potencjalnych klientów w tych trudnych do podróżowania czasach udawał się ponad 50 razy w podróże do obu Ameryk oraz Rosji. W tamtych czasach podróże do Rosji uznawane były za bardzo niebezpieczne, ponieważ trwały ponad trzy dni a w ich czasie trzeba było po zaśnieżonym terenie jeździć psich zaprzęgach. Tissot znosił niedogodności podróży ze względu na zamiłowanie Rosjan z wyższych sfer do nowinek technologicznych, które on mógł im zaproponować.
Tissot – zegarki tworzą z pasją
W 1925 roku Tissot podpisał najważniejszą w dziejach branży zegarkowej umowę z Louisem i Gustawem Brandt, dyrektorami firmy z Bienne. Zawarta umowa zapoczątkowała w 1930 r. do powołania SSIH tj. Szwajcarskiego Stowarzyszenia Przemysłu Zegarmistrzowskiego z siedzibą w Genewie. Tissot wyprodukował również Antimagnetique czyli słynny pierwszy zegarek anty magnetyczny. W 1953 roku powstał model Navigator, który pokazywał czas w 24 strefach czasowych bez konieczności manipulacji. Od tej pory firma wyprodukowała wiele nieprzeciętnych zegarków. Zegarek damski Tissot to niewątpliwie elegancki dodatek dla kobiety, a zegarek męski Tissot potrafi sprostać oczekiwaną każdego mężczyzny.
Zegarki Tissot – przełom w branży zegarnictwa
Niezwykłość urządzeń wynika ze starannie przemyślanego i dopracowanego mechanizmu, nad którym czuwa specjalistyczna grupa techniczna. Marka wykorzystuje również tak unikalne materiały jak masa perłowa, kamień, a nawet drewno. Do najmodniejszych modeli należy obecnie T-Touch, stanowiący arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej. Posiada wysokościomierz, chronograf, kompas, alarm, termometr i barometr. Dodatkowo wyposażony został w najnowocześniejszą technologię dotykową. Marka słynie z innowacyjnego podejścia do tradycyjnych przedmiotów, dbając jednocześnie o wyjątkową stylistykę swoich wyrobów.